Pochłaniacz mgły olejowej do dużego natężenia przepływu powietrza

Filtry mgły olejowej zaprojektowane z myślą o zastosowaniach, w których wymagana jest duża wydajność. Pochłaniacze mgły olejowej montuje się w centralnym systemie, który jest połączony z poszczególnymi maszynami. Wszystkie modele są wyposażone w manometr połączony z lampkami kontrolnymi filtra oraz wskaźnik potrzeby oczyszczenia (samoczynnego).

  • Niskie koszty utrzymania
  • Duża wydajność
  • Skuteczność filtracji: 99,97%

Typoszereg filtrów NOM: 4,11,18,28– przeznaczony do odciągu mgły olejowej, powstającej w wyniku obróbki metali, gdzie substancjami chłodzącymi są emulsje olejowe i oleje. Skuteczność filtracji przy użytkowaniu urządzenia razem z filtrem Hepa jest na poziomie 99,97%. Wysoka skuteczność filtracji połączona z samoczynnym oczyszczaniem wkładów filtracyjnych wpływa na polepszenie warunków pracy w halach z obróbka mechaniczną metali.

Urządzenia NOM są dostępne w wersjach stacjonarnych (stojących samodzielnie) bądź w wersji do zamontowania na maszynie lub w jej obrębie. Filtr przeznaczony jest do pracy wewnątrz budynku.

Wszystkie jednostki NOM wyposażone są w manometry ciśnieniowe, pozwalające na kontrolę stanu zabrudzenia filtrów. Wielkości NOM 4-28 zintegrowane z wentylatorem.

Opis działania/budowy filtra typu NOM:

1. Zanieczyszczone powietrze pochodzące z procesu technologicznego wciągane jest do dolnej komory;
2. Powietrze po przejściu przez płytki turbulencyjne wprowadzone jest w ruch wirowy, który powoduje rozproszenie kropel olejowych;
3. Filtr wstępny posiada system drenażowy umożliwiający ociekanie odseparowanego oleju, co znacznie wydłuża żywotność wkładu filtracyjnego. Prefiltr jest zmywalny. Współczynnik sprawności filtracji >90% dla mgły olejowej;
4. Filtr dokładny: HEPA spełnia wszystkie wymagania efektywnego oczyszczania. Dlatego wszystkie filtry NOM powinny być zaopatrzone w filtr HEPA. Filtr nie jest zmywalny;
5. Rura odpływowa odprowadzająca odseparowany skumulowany olej. Olej kierowany jest do zbiornika lub bezpośrednio zawracany do procesu technologicznego;
6. Zintegrowany wentylator tłoczy oczyszczone powietrze z powrotem do hali.

Regeneracja wkładów filtracyjnych odbywa się na zasadzie spływu grawitacyjnego. Przy aplikacjach urządzeń NOM do czystego oleju ze względu na dużą obciążalność wkładów filtracyjnych wymagają stosowania przerw w czasie pracy urządzenia 2*30 minut/24 godziny.

Przykładowe podłączenie

Pochłaniacz mgły olejowej NOM 4

Filtr mgły olejowej do pojedynczych maszyn sterowanych numerycznie za pomocą komputera

Pochłaniacze mgły olejowej można w łatwy sposób dostosować do większości zastosowań, w przypadku których problemem jest usuwanie mgły chłodziwa lub mgły olejowej. Filtr mgły olejowej NOM 4 jest przeznaczony do pojedynczych maszyn sterowanych numerycznie za pomocą komputera o zamkniętej obudowie i niewygórowanych wymaganiach w zakresie usuwania mgły olejowej.

  • Niskie koszty utrzymania
  • Możliwość zainstalowania w warunkach ograniczonej
  • Prosta instalacja
NOM _rendering

FILTRY DO MGŁY OLEJOWEJ I DYMÓW OLEJOWYCH
– PRACA 24H/DOBĘ

Filtry do mgły olejowej/dymu olejowego są przeznaczone do odciągu dużych ilości mgły olejowej w trybie pracy ciągłej. Są opracowane z uwzględnieniem wysokiej wydajności filtracji oraz niskimi kosztami utrzymania. Filtr posiada w standardzie trzy stopnie filtracji. Dwa pierwsze stopnie filtracji to kasety filtracyjne .Trzeci stopień filtracji to wkład filtracyjny typu HEPA, klasy H13 o skuteczności 99,95% dla MPPS zgodnie z EN1822. Wszystkie jednostki są przygotowane do zastosowania filtra wstępnego.

Typoszereg filtrów do mgły olejowej składa się z modułowej budowy – możliwy w przyszłości do rozbudowy.