Stacja filtracyjna MCP-16RC jest kompaktowym filtrem kartridżowym do lokalnego oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, gdzie jest możliwy odzysk powietrza. Jednostka filtracyjna jest dostarczana z zabudowanym wentylatorem. Zanieczyszczone powietrze jest zasysane na dolnym poziomie do wydajnej komory filtracyjnej, a następnie po oczyszczeniu, powietrze jest zawracane do pomieszczenia, za pomocą dysz, zabudowanych na górze filtra. Filtr jest wykonany z 2mm (14 ga) ocynkowanej i malowanej blachy.

Zestaw filtra jest dostarczany z okablowaniem i wymaga jedynie zasilania elektrycznego i sprężonego powietrza. Prosta mechaniczna konstrukcja systemu pozwala na łatwą instalację w dwóch krokach: posadowienia jednostki i zmontowania jej.

Wkłady filtracyjne, zaprojektowane w oparciu o najnowsze badania, są opatentowane. Wytwarzane z materiałów, które można zutylizować.

Wkłady filtracyjne są czyszczone automatycznie z wysoką wydajnością, przy niskim zużyciu energii, impulsem zwrotnym sprężonego powietrza, aktywowane przez zintegrowane elektroniczne urządzenie sterujące.

Dane techniczne:

  • Maksymalny przepływ 10 000 [m3/h]
  • Zakres temperatur-20 0C do +700C
  • Materiał filtracyjny CA 175
  • Waga 1250 [kG]
  • Moc 10 [kW]

60 dysz nawiewnych o zasięgu 35m
Dostępny w wersji W3, zgodnie z EN15012-1